Ljepotica sezone: Villareal šokirao Barcelonu poslije preokreta

Nogomet 27. jan 202420:40 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Jedan od najboljih mečeva ove sezone u La Ligi odigrali Barcelona i Villareal, na kraju slavili gosti poslije velikog preokreta - 5:3.

Barcelona i definitivno gubi korak u šampionskoj trci sa Real Madridom i senzacionalnom ekipom Girone. Još jednom je katalonski tim kiksirao, ovoga puta na svom stadionu u duelu sa Villarealom – 3:5.

Bio je to fantastičan meč, sa mnoštvom preokreta. Gosti su poveli golom Morena u 41. minutu. I pored činjenice da je istom igraču nešto ranije, u 22. minutu, poništen pogodak zbog prekršaja u napadu.

Akhomach je u 54. minutu duplirao prednost, činilo se tada da Villareal ide ka trijumfu. Ali, nisu tako mislili u Barceloni. Nadu im je vratio Gundogan u 60. minutu, a isti igrač je osam minuta kasnije asistirao Pedriju za izjednačenje.

Već u 71. minutu Barselona je preokrenula, i to autogolom Baillya. Ali, nije se ni Villareal predavao, u 84. minutu publiku u Barceloni šokirao je Guedes, koji je donio izjednačenje.

Nije to bilo sve, u jeku napada Barcelone sijevnula je kontra, a u 90+9. minutu veliku radost gostima doneo je Sorloth. Trijumf je u 90+12. minutu potvrdio Morales koji je pogodio za konačnih 3:5.