LK: Pirić i Miličević nemoćni protiv West Hama, pobjeda Nice i remi Villareala

Nogomet 09. mar 202321:00 0 komentara
REUTERS/Yiannis Kourtoglou

U tri utakmice osmine finala UEFA Lige konferencije igrane od 18:45 pobjede su ostvarila dva gosta - West Ham United i Nica.

Čekićari su gostovali u Larnaci i stekli zavidnu prednost pred revanš u Londonu.

Oba gola u prvom poluvremenu postigao je Michael Antonio, prvi na asistenciju Benrahme, drugi poslije akcije Declana Ricea.

Bh. reprezentativci Kenan Pirić i Hrvoje Miličević odigrali su svih 90 minuta u kiparskom sastavu.

U Tiraspolju u duelu Sheriffa i Nicae, uspješniji su bili gosti iz Francuske, dok u Briselu u duelu između Anderlechta i Villareala nije bilo pobjednika, jer je meč završen rezultatom 1:1.

REUTERS/Stringer
REUTERS/Yves Herman

U prvoj utakmici osmine finala UEFA Lige konferencije u utorak je holandski AZ Alkmar pobijedio kao gost u Rimu tim Lazija sa 2:1.

Žrijeb za četvrtfinale i polufinale Lige konferencije obaviće se dan nakon revanš mečeva u petak 17. marta.