Lokosi spotakli i Hajduk, Livaja tragičar, Rijeka na +4

Nogomet 16. mar 202419:57 0 komentara
NK Hajduk Split

Odigrana su dva susreta 27. kola SuperSport HNL. Vodeći tim šampionata Rijeka slavila je u gostima protiv Slavena 1:0 i povećala prednost u odnosu na Hajduk, koji je pretrpio poraz na Poljudu od Lokomotive 2:1.

Lokomotiva je na početku proljećnog dijela uzela bodove sa Maksimira, a sada i sa Poljuda. Na radost Rijeke, koja se sada na prvom mjestu šepuri sa velika četiri boda prednosti.

Rijeka je imala nimalo naivno gostovanje u Koprivnici protiv Slavena. Međutim, ekipa Željka Sopića pokazala je da je zrela za titulu. Uspjela je da dođe do tri velika boda, a junak je Niko Matešić strijelac jedinog gola u 50. minuta.

Ta tri boda dobila su još više na značaju kada je glavni konkurent Hajduk neprijatno iznenadio na svom terenu i pretrpio poraz od Lokomotive. Snove 22.000 ljudi srušili su fudbaleri zagrebačke Lokomotive, ali može se slobodno reći u suradnji sa Markom Livajom.

Gosti su poveli golom Mudražije u 26. minutu. A onda u 55. minutu možda i odlučujući momenat. Penal za Hajduk, a odgovornost je preuzeo Livaja. I pokušao je panenku, ali je Ivan Lučić sjajno intervenisao i uz pomoć stative spriječio pogodak.

Samo pet minuta kasnije Mudražija postiže drugi gol i bilo je jasno da tri boda odlaze u Zagreb. Livaja je uspio ipak da postigne gol, ali u sedmom minutu nadoknade, što je bilo dovoljno samo a ublažavanje poraza, ali ne i tuge jer titula ponovo izmiče Splićanima.