Loša partija Zrinjskog u Poljskoj, sve manje nade u evropsko proljeće

Nogomet 09. nov 202320:37 0 komentara
Legia

U 4. kolu Konferencijske lige Legia je u Varšavi dočekala Zrinjski, a meč je završen pobjedom domaćeg tima od 2:0.

Prvi su na utakmici zaprijetili gosti. Lopta je upućena za Melikunišića na drugoj stativi, golman Legije je bio brži od krilnog fudbalera i izbacio loptu u aut. U nastavku udarac Memija, lopta odlazi daleko od gola.

U 13. minuti Poljaci stižu u vodstvo. Josue je sjajno ubacio iz kornera, a na drugoj stativi nakon odbijanca defanzivac Legije Augustyniak silovitim šutem trese mrežu za 1:0. Gol je presjekao bh. predstavnika i domaći su zagospodarili terenom.

HŠK Zrinjski Mostar

Nešto kasnije, namjestio se Josue na šut, ali defanzivac gostiju je na mjestu. U 30. minuti Legia povećava prednost. Ćorluka je oborio jednog od fudbalera domaćeg tima u kaznenom prostoru, a Josue je siguran izvođač penala za vodstvo od 2:0.

Najbolju šansu Mostarci su imali u 45. minuti. Ivančić je ubacio prema Ćužeu, loptu odbija golman Hladun i ona pada na nogu Čanađije. Fudbaler Zrinjskog je šutirao, ali dosta neprecizno.

U nastavku prvi prijete Mostarci. Malekinušić je ušao u kazneni prostor i šutirao, Kun blokira njego udarac. Nakon toga i domaći prijete. Muci je dodao do Elitim koji sa ruba šesnaesterca šutira, ali pogađa samo Senića. Nedugo nakon toga, Kapuadi šutira sa distance, lopta odlazi preko gola.

U 69. minuti sjajna prilika za Legiju. Muci je fenomenalno prevario Jakovljevića, vratio do Josuea koji je proslijedio pas do Wszoleka, a ovaj katastrofalno šutira iz izgledne pozicije.

U finišu meča Radić je nakon centaršuta pokušao udarcem glavom, ali Hladun brani njegov šut. Do kraja je još pokušao Kiš sa distance, ponovo je siguran bio golman Legije.

Ukoliko Zrinjski želi izboriti plasman u narednu rundu, Plemići više ne ovise o sebi nego i o drugim rezultatima pa tako ako večeras Villa pobijedi Alkmaar onda su bh. predstavniku ostale samo teoretske šanse za plasman u nokaut fazu. Zrinjski u narednom kolu gostuje AZ Alkmaaru dok će Legija na gostovanje Aston Villi.