Mac Allister „projektilom“ poslao Liverpool na čelo tabele, Ahmedhodžić odigrao cijeli meč (VIDEO)

Nogomet 04. apr 202422:37 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Fudbaleri Liverpoola slavili su i teže nego očekivano protiv posljednjeplasirane ekipe na tabeli, Sheffield Uniteda. Rezultat je na kraju bio 3:1 za "Redse".

Liverpool je u ovaj meč ušao kao veliki favorit i tako se postavio od prvog minuta, ali gol u 17. minutu nije došao iz stvorene prilike, već iz velike greške golmana Sheffielda, Grbića. Hrvatski internacionalac je želeo da ispuca loptu, Nunez je pritrčavao, skočio u blok, lopta ga pogodila i završila u mreži. Zaista nesvakidašnji gol za vidjeti.

Liverpool je dominirao prvim poluvremenom, imali su „Redsi“ 14 šuteva ka golu rivala, ali nisu uspjeli da povećaju prednost do isteka prvih 45 minuta.

Drugo poluvreme je Liverpool započeo na sličan način. Posjed lopte je bio ubjedljiv na strani domaćina, obigravali su oko gola gostiju, ali su se „fenjeraši“ branili organizovano. Uslijedio je veliki šok na „Anfieldu“ u 58. minutu. Polukontra Oštrica krunisana je autogolom Bradleyja, koji nije dobro reagovao posle udarca glavom Breretona Diaza i Liverpool je bio u velikom problemu.

Liverpool je bio potpuno zbunjen prvih par minuta poslije primljenog gola, ali je u 69. minutu Diaz imao odličnu priliku, primio je loptu na pet metara od gola, međutim, Ahmedhodžić je u posljednjem trenutku intervenisao i sačuvao gol. Robertson je u 74. minutu imao otvoren šut posle centaršuta Elliotta, ali je šutirao samo pored gola.

U 77. minutu je Mac Allister pravim „projektilom“ donio Liverpoolu novu prednost i spas od potencijalne blamaže pred punim „Anfieldom“.

Gakpo je stavio tačku golom u 90. minutu. Sheffield nije imao do kraja odgovor i klub sa sjevera Engleske je zabilježio važnu pobjedu u borbi za titulu.

Bh. reprezentativac Anel Ahmedhodžić odigrao je cijelu utakmicu za Sheffield United.

Liverpool je sada prvi sa 70 bodova dok Sheffield ostaje posljednji sa samo 15 bodova.