Noć bh. fudbalera u Turskoj: Magija Hadžiahmetovića i dvije asistencije, majstorija Hodžića (VIDEO)

Nogomet 25. dec 202320:19 0 komentara
Besiktas

Fudbaleri Bešiktaša pobijedili su Hatayspor 2:1 na gostovanju u meču 18. kola Superlige Turske.

Ekipa iz Istanbula povela je preko Semiha Kilicsoyja nakon 38 minuta igre, a magičnu i filigranski preciznu asistenciju upisao je bh. reprezentativac Amir Hadžiahmetović.

Proteklo je samo osam minuta igre u drugom poluvremenu kada je mrežu domaćih pogodio Omar Colley za 0:2, a drugu asistenciju, ovaj put iz kornera zabilježio je Hadžiahhmetović.

Sve što su uspjeli fudbaleri iz Mersina je ublažiti poraz, a gol za 1:2 postigao je bivši fudabler Željezničara Armin Hodžić.

U drugoj utakmici večerenjeg termina, Pendikspor i Ankaragucu podijelili su bodove, odigravši 1:1, a još jedan fudbaler Bosne i Hercegovine Nihad Mujakić odigrao je cijelu utakmicu za goste.