Mallorca poražena u Cadizu, Hadžikadunić će morati pričekati na debi

Nogomet 28. jan 202317:30 0 komentara
RCD Mallorca

Fudbaleri Cadiza pobijedili su na svom terenu ekipu Mallorce u prvoj utakmici subotnjeg programa 19. kola španske La Lige.

Utakmica na stadionu Nuevo Mirandilla završen je rezultatom 2:0.

Sve je bilo riješeno već u prvom poluvremenu.

Domaći tim poveo je u desetom minutu pogotkom Tea Bongonde, pojačanja iz belgijskog Genka. Odlično ga je proigrao veteran Alvaro Negredo i napadač iz DR Konga savadao je golmana reprezentacije Srbije Predraga Rajkovića – 1:0.

U 38. minutu dosuđen je penal za Cadiz nakon što je VAR signalizirao da je jednog defanzivca gostiju lopta pogodila u ruku u kaznenom prostoru. Kapiten Alex Fernandes rutinski je izveo penal i postavio konačan rezultat 2:0.

Bosanskohercegovački reprezentativac Dennis Hadžikadunić proveo je meč na klupi, tako da će morati još pričekati na debri u dresu Mallorce.

Ovo je tek četvrta pobjeda za Cadiz od početka sezone koja mu je donijela beg sa pretposljednjeg mjesta na tabeli.

U narednom kolu Cadiz gostuje u Bilbau, dok Mallorca dočekuje Real Madrid.

Dan ranije Almerija je kao domaćin bila bolja od Espanyola (3:1).