Manchester City lako do četvrtfinala Lige prvaka, Real Madrid preživio nalete hrabrog Leipziga (VIDEO)

Nogomet 06. mar 202422:53 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

Fudbaleri Manchester Cityja i Real Madrida pridružili su se Bayernu i PSG-u u četvrtfinalu Lige prvaka. Aktuelni prvaci Evrope pobijedili su Copenhagen još jednom sa 3:1, a Real Madrid preživio je nalete raspoloženog Leipziga i sa remijem 1:1 prošao dalje.

Manchester City  – Copenhagen

REUTERS/Phil Noble

Pep Guardiola promiješao je karte na Etihadu, jer su Građani napravili sigurnu prednost od 3:1 u Danskoj. Na klupi za rezerve meč su počeli, De Bruyne, Foden, Silva, Stones, Ake i Walker.

Silovito je krenuo aktuelni prvak Evrope i za svega četiri minuta došao do 2:0 u Manchesteru. Jualian Alvarez uposlio je prvo Manuela Akanjija, a defanzivac je doveo City u vodstvo. Gol pogledajte OVDJE.

Ubrzo, Argentinac je i pogodio mrežu gostiju nakon asistencije. Pronađite njegov pogodak na OVOM LINKU.

Onda su na scenu stupili fudbaleri Copenhagena i prelijepo akcijom smanjili vodstvo Manchester Cityja.

Kombinovali su Orri Oskarsson i Mohamed Elyounoussi, a ovaj drugi je matirao Edersona. Gol pogledajte OVDJE.

Do kraja prvog poluvremena, Erling Haaland upisao se u strijelce. Bio je to 41. gol Norvežanina u 37 mečeva Lige prvaka u karijeri. Inače, bio je to šesti gol napadača Manchester Cityja ove sezone, te se tako izjednačio sa Mbappeom i Kaneom na vrhu liste najbojih strijelaca. Pronađite Haalandov gol na OVOM LINKU.

Drugo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja, pa su tako fudbaleri iz Engelske prošli među osam najboljim sa ukupnim rezultatom 6:2.

Real Madrid  – Leipzig

REUTERS/Juan Medina
REUTERS/Violeta Santos Moura

Real Madrid odigrao je očajno prvo poluvrijeme protiv Leipziga. Kraljevski klub nije uputio nijedan udarac u okvir gola, a zaista je nevjerovarno kako njemački sastav nije vodio do pauze.

Lois Opena propustio je dvije najbolje prilike. Prvo u 16. minuti, kada je pucao pored gola iz odlične akcije, ali lopta je završila pored stative, baš kao i pred kraj prvog dijela, kada se Belgijanac našao opet u sjajnoj šansi.

Bolji su bili izabranici Marca Rosea i u prvih petnaestak minuta nastavka, ali nisu uspjeli realizirati svoje šanse i terensku inicijativu.

Kazna za sve propušteno stigla je nakon kontre Real Madrida. Igrala se 65. minuta, Jude Bellingham povukao je loptu u kontranapad, sjajno proigrao Vinicius Juniora, a Brazilac je rutinski matirao Gulacsija. Pogledajte kako OVDJE.

Nije se predavao tim iz Njemačke. Samo tri minute kasnije, odličan centaršut Davida Rauma, pretvorio je u pogodak nakon snalažiljivog trzaja glavom Willi Orban za izjednačenje 1:1. Gol Mađara pogledajte OVDJE.

Imali su gostujući igrači još četiri dobre prilike, ali nisu uspjeli pronaći put do mreže Lunina za produžetke u Madridu. Dani Olmo je u sudijskoj nadoknadi pogodio i prečku.

Vlasnici 14 trofeja Lige prvaka su tako uz mnogo sreće čekirali kartu za narednu fazu najelitnijeg takmičenja Evrope sa ukunih 2:1.