Meč kakav od ovih rivala očekujemo: City preko Liverpoola u narednu rundu kupa

Nogomet 22. dec 202222:53 0 komentara
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Fudbaleri Manchester Cityja plasirali su se u četvrtfinale engleskog Liga kupa nakon što su slavili protiv Liverpoola u sjajnom susretu rezultatom 3:2.

Poveli su građani već u desetoj minuti, a strijelac je bio sjajni Erling Haaland nakon ubačaja De Bruynea. Iskoristio je Norvežanin neodlučnost Gomeza i maditao Kellehera.

Ipak, Redsi se vraćaju deset minuta kasnije. Milner je uposlio Carvalha, a mladi Portugalac matirao Orgetu.

Do kraja poluvremena Mahrez nije uspio matirati Kellehera, dok je s druge strane neprecizan bio Nunez.

Nakon samo dvije minute igre u drugom dijelu ponovo se tresla mreža Liverpoola. Rodri je uposlio Mahreza, a Alžirac lijepim udarcem matirao golmana Liverpoola.

Ipak, ponovo nije dugo trajala radost domaćih navijača. Samo minut kasnije Nunez asistira za Salaha, a Egipćanin rutinski matira njemačkog golmana na golu Cityja.

U 58. minuti odbrana Liverpoola ponovo je loše reagovala. De Bruyne poslao sjajnu loptu, Ake ostao sam i potpuno neometan matirao Kellehera.

Mogli su Redsi ponovo veoma brzo stići do poravnanja, ali se Nunenz u situaciji 2 na 1 obrukao i umjesto da uposli Oxlade-Chamberlaina pokušao sve sam i šutirao pored gola.