Mourinho imao posebnu ulogu na poznatoj trci, otkrio da li ima nove ponude (VIDEO)

Moto GP 24. mar 202421:55 0 komentara
REUTERS/Rodrigo Antunes

Čuveni portugalski fudbalski trener, Jose Mouirnho, bio je svečani gost na trci Moto GP šampionata za Veliku nagradu Portugala na stazi u Portimau.

Portugalski stručnjak je uoči početka trke razgovarao sa domaćim i stranim novinarima.

„Nula vijesti o mojoj budućnosti. Nemam klub, slobodan sam, ali želim od ljeta ponovo da radim“, rekao je Mourinho.

Vozač ekipe Ducati, Španac Jorge Martin, pobjednik je ove trke sa rezultatom 41:18.138.

Drugo mjesto je osvojio vozač Ducatija Italijan Enea Bastianini, koji je za Martinom kasnio 0,882 sekunde.

Treći je bio vozač ekipe Red Bull Gasgas Španac Pedro Acosta sa 5,362 sekundi zaostatka za pobjednikom.

Četvrto mjesto je osvojio vozač ekipe Red Bull KTM Brad Binder iz Južne Afrike, a peto njegov timski kolega Australijanac Jack Miller.

Dvostruki uzastopni svjetski šampion Italijan Francesco Bagnaia iz Ducatija nije završio trku, pošto je izletio sa staze tri kruga prije kraja. On se sudario sa vozačem ekipe Gresini Marcom Marquezom iz Španije.

Bagnaia je morao da odustane, dok je Marquez trku završio na 16. poziciji. Prvo mjesto u generalnom plasmanu vozača drži Martin sa 60 bodova, dok je Binder drugi sa 42.

Naredna trka u Moto GP šampionatu biće vožena 14. aprila za Veliku nagradu SAD.