Nakon novog kiksa predsjednik Barce divljao u loži i onda bijesan ušao u svlačionicu

Nogomet 12. feb 202415:25 0 komentara

Fudbaleri Barcelone ostali su sinoć bez očekivana tri domaća boda u okviru 24. kola španske La Lige, odigrali su tek 3:3 protiv Granade, pretposljednje ekipe na tabeli.

Barcelona je povela u 14. minuti kada je prvi, od dva pogotka na ovom susretu, postigao 16-godišnji Lamine Yamal. Do kraja prvog dijela gosti su uspjeli izjednačiti te je u 43. za 1:1 pogodio Ricard Sanchez.

U nastavku duela Granada je vodila 2:1 i 3:2 nakon golova Pellistrija u 60. i Ignasija Miquela u 66. minuti. Na 2:2 je izjednačio Lewandowski nakon sjajne asistencije Gundogana u 63. minuti, dok je u 80. spomenuti Lamine Yamal postavio konačnih 3:3 nakon odličnog udarca s 20-ak metara.

Nakon što se slavni Katalonski klub jedva spasio blamaže, španski mediji pišu kako je predsjednik Barce Joan Laporta jako teško podnio još jednu očajnu partiju svog kluba. Navodno je bacao sve do čega je stigao, a tamošnji mediji pišu kako je stradao tanjir s kanapeima kojeg je Laporta u bijesu bacio. Odjurio je potom u svlačionicu i održao žestok govor fudbalerima i članovima stručnog štaba.

“Laporta je odmah otišao u svlačionicu i održao govor ekipi. Stadion su napustili tek oko 00:30 sati”, prenosi katalonski radio.

Podsjetimo, Barcelona je u potrazi za novim trenerom nakon što je Xavi Hernandez podnio ostavku zbog loših rezultata te će napustiti ekipu na kraju sezone.