Nastavlja se drama u EPL: United otkinuo Liverpoolu bitan bod u borbi za titulu

Nogomet 07. apr 202418:29 0 komentara
REUTERS/Carl Recine

31. kolo engleske Premier lige donijelo je i veliki derbi između Manchester Uniteda i Liverpoola, a na kraju je završen bez pobjednika rezultatom 2:2.

Liverpool je u prvom dijelu u svim segmentima nadigrao tim Uniteda, uputio čak 15 udaraca, naspram niti jednog Unitedovog.

Počelo je sve preko Szoboszlaija koji je sam izašao pred Onanu, ali je golman Crvenih Đavola sjajno intervenisao.

Potom je zaustavio Salaha, ali i Diaza, da bi udarci Nuneza i Szoboszlaija odlazili preko gola.

Poveo je Liverpool u 23. minuti, sjajnim pogotkom kojeg je na asistenciju Nuneza postigao Luiz Diaz.

U drugom poluvremenu izjednačio je United. Pet minuta u nastavku precizan je bio Bruno Fernandes.

United je u 68. minuti stigao do potpunog preokreta. Nakon nešto duže akcije Crvenih đavola, lopta je stigla do Mainooa, ovaj šutirao i maestralno pogodio mrežu Kellehera.

Liverpool je mogao do poravnanja u 79. minuti. Najprije je Jones šutirao, a njegov udarac odbranio Onana, da bi Salah natrčao na odbijenu loptu i poslao je visoko preko gola.

Redsi su do poravnanja stigli u 84. minuti, a siguran sa bijele tačke bio je Mohamed Salah. Prethodno je Aaron Wan-Bissaka faulirao Elliotta.

Do kraja se rezultat nije mijenjao pa su ekipe podijelile bodove. Ovo je veliki udarac za šampionske ambicije Liveproola, ali je još 21 bod u opticaju.

Liverpool nakon ovog boda drugi na tabeli Premiershipa sa 71 bodom, isto koliko ima i Arsenal, ali uz lošiju gol razliku. United je 6. sa 49 bodova.