Nemilosrdni Bayern – tri meča 15:1 gol razlika!

Nogomet 21. aug 202219:54 0 komentara
REUTERS/Thilo Schmuelgen

Fudbaleri Bayerna i nakon trećeg kola jedini su tim u Bundesligi sa maksimalnim učinkom.

Aktuelni šampion Njemačke je odigrao još jedan efikasan meč i na gostovanju Bochumu slavio je rezultatom 7:0. Bavarci su lideri sa devet bodova i gol razlikom 15:1, dok je Bcohum uz Bayer i dalje jedina ekipa bez osvojenog boda iako, ako se pogleda statistika, nisu bili toliko inferiorni u odnosnu na velikog rivala.

Bavarci su poveli već u četvrtom minutu poslije sjajne akcije i još ljepše završnice Leroya Sanea. Reprezentativac Njemačke je posle duplog pasa sa Kingsleyjem Comanom pogodio lijevi gornji ugao domaćeg tima, a to mu je bio prvi gol u prvenstvu ove sezone.

Ekipa Juliana Nagelsmanna je u 25. minutu imala dva pogotka prednost – Joshua Kimmich je izveo korner, a Matthijs de Ligt, ljetošnje pojačanje Bayerna iz Juventusa, iskoristio lošu procjenu golmana Manuela Reimana i glavom došao do prvijenca u dresu njemačkog velikana.

U 33. minutu u strijeelce se upisao i Coman, također, poslije loše reakcije defanzivne linije Bochuma, a Bayern je do odlaska na odmor još jednom matirao domaći tim. Raspoloženi Coman je po drugi put bio asistent, a Sadio Mane lijevom nogom egzekutor.

Seneglaski reprezentativac je nakon sat vremena igre, iz penala, postigao i peti pogodak za svoj tim, odnosno treći u prvenstvu.

Bayern u sljedećem kolu dočekuje Borussiju iz Menhengladbaha, koja ima sedam bodova iz tri utakmice, dok Bochum gostuje Freiburgu.