Nesretni Maguire opet je predmet ismijavanja: Ušao u igru za Englesku i zabio autogol (VIDEO)

Nogomet 13. sep 202309:31
REUTERS/Carl Recine

Na 150. godišnjicu najstarijeg rivalstva u svjetskom nogometu, Engleska je u prijateljskom susretu na Hampden Parku pobijedila Škotsku sa 3:1.

Bila je to ujedno i 600. međunarodna pobjeda engleske vrste koja je tako postala prva evropska nacija koja je dosegla ovaj broj.

Gosti su poveli u 32. minuti, Kyle Walker je pucao, ali je loptu skrenuo Phil Foden i svladao golmana. Tri minute kasnije u strijelce se upisao i Jude Bellingham. Gosti su u prvom poluvremenu u potpunosti dominirali, a sve otkriva podatak kako domaćini u prvih 45 minuta nisu uputili niti jedan udarac prema vratima Aarona Ramsdalea.

Škotska se vratila u život u 67. minuti autogolom Harryja Maguirea. Robertson je ubacio, a stoper Manchester United nespretno pogodio vlastitu mrežu.

Autogol Maguirea pogledajte OVDJE.

Donedavni najskuplji stoper svijeta ponovno je šokirao engleske navijače svojom pogreškom jer nikome i dalje nije jasno kako toliko učestalo griješi.

Najbolje od svega što Škoti nisu imali udarac u okvir gola, no onda se pojavio stoper Engleske.