Nestvarna ludnica u zadnjem kolu: Mađari spasili Srbiju katastrofe, Crnogorci ostali bez Eura

Nogomet 19. nov 202316:54 0 komentara
ANDREJ ISAKOVIC / AFP

Danas su završene i posljednje utakmice kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u grupi G, a poznati su i putnici na završnu smotru najboljih Starog kontinenta.

Na novootvorenom Gradskom stadionu Dubočica u Leskovcu, Srbija je remizirala sa Bugarskom rezultatom 2:2, te su se tako po prvi put u svojoj historiji od osamostaljenja uspjeli plasirati na Evropsko prvenstvo. Podsjećamo reprezentacija Srbije i Crne Gore nastupala je na Evropskom prvenstvu 2000. godine.

Od samog početka Orlovi su bili dominantni, a do pogotka stižu u 17. minuti, Miloš Veljković je unutar peterca došao do odbijanca i uputio udarac glavom. Uspio je ugurati loptu u vrh mreže i tako promjeniti rezultat u 1:0.

FS Srbije/Facebook

Bugarska stiže do poravnanja u 59. minuti, Georgi Rusev je primio odličan pas u šesnaestercu i izašao sam na golmana, pucao je nisko u lijevi ugao i zabio za 1:1. Potpuni preokret Bugara desio se deset minuta poslije, Filip Krastev je imao dobar pregled igre i poslao loptu koju je pokupio Kiril Despodov. On je unutar šestnaesterca pokazao sjajnu pribranost i pospremio loptu u mrežu za 1:2.

Srbija dolazi do poravnanja u 82. minuti, Dušan Tadić je poslao ubojiti centaršut u šestnaesterac iz kornera, a tamo se perfektno snašao Srđan Babić koji najviše skače i mirno zakucava glavom u desne rašlje za 2:2.

Crnogorci nisu uspjeli iskoristiti kiks Srbije, show Szoboszlaija

Mađarska koja se u prethodnom kolu plasirana direktno na Evropsko prvenstvo na Puskas Areni u Budimpešti dočekala je reprezentaciju Crne Gore. Crnogorci su se nadali čudu u ovoj utakmici, jer bi u slučaju eventualne pobjede i poraza Srbije bili oni ti koji bi otišli na završnu smotru najboljih selekcija Evrope.

ATTILA KISBENEDEK / AFP

Crnogorci su nisu uspjeli savladati Mađare u Budimpešti iako su nakon prvih 45 minuta vodili. Poveli su gosti u 36. minuti pogotkom Slobodana Rubežića koji je skočio najviše i zabio glavom uz desnu stativu za 0:1. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 0:1.

Ipak u nastavku susreta uslijedio je šou Szoboszlaija, u 67. minutu Mađari poravnavaju, Dominik Szoboszlai je završio svoju prekrasnu solo akciju sa odličnim udarcem unutar šestnaesterca. Lopta je uletjela u donji lijevi ugao, a Filip Đukić nije mogao baš ništa napraviti da je zaustavi. Samo minut poslije Mađari dolaze do potpunog preokreta, ponovo Szoboszlai, koji je u šesnaestercu primio loptu koju je poslao Martin Adam te je smireno zakucao loptu u mrežu za 2:1.

Sve dileme oko pobjednika završili su Mađari u 94. minuti, Adam Nagy je poslao odbijanac u desne rašlje nakon što je lopta unutar šestnaesterca dospjela do njega.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad