Nevjerovatni Mbappe 2+3, Messi postigao gol nakon dva mjeseca

Nogomet 03. apr 202223:06 > 23:14 0 komentara
REUTERS/Sarah Meyssonnier

Fudbaleri Paris Saint Germaina ubjedljivo su pobijedili ekipu Lorienta u 30. kolu prvenstva Francuske - 5:1 uz dva gola i tri asistencije Kyliana Mbappea.

Sveci su na prvoj poziciji zadržali 12 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Olimpik iz Marsseilla koji je u seriji od tri trijumfa. Lorient je prvi iznad opasne zone sa 28 bodova, koliko ima i Clermont.

Parižani su posao završili u prvih 30 minuta utakmice na “Parku prinčeva“. Strijelci za ekipu Maurizija Pochettina bili su Neymar u 12. i Mbappe u 28. minutu.

Terem Moffi je u 56. minutu prepolovio prednost domaćina, ali je ubrzo Mbappe drugim pogotkom otklonio dilemu oko ishoda utakmice.

U 73. minutu prvi gol posle skoro dvomjesečne pauze postavio je Lionel Messi. Argentinu je to bio tek treći pogodak u prvenstvu u 19. utakmici.

Konačnih 5:1 postavio je Neymar na asistenciju sjajnog Mbappea, koji je postigao dva i učestvovao kod tri pogotka svog tima.

PSG u sljedećem kolu gostuje Clermontu, a Lorient u derbiju začelja dočekuje St. Etienne.