Nezaustavljivi Arsenal nastavio niz: Topnici se vratili na prvo mjesto

Nogomet 03. apr 202422:34 0 komentara
Action Images via Reuters/Paul Childs

Fudbaleri Arsenala prenoćiće na prvoj poziciji tabele Premijer lige, a da li će na njoj ostati saznaćemo u četvrtak posle duela Liverpool - Sheffield United.

Tobdžije su u 30. kolu na „Emiratima“ ostvarile rutinski trijumf protiv Lutona, tima koji se bori za opstanak, rezultatom 2:0 i tako nastavili sjajan niz u 2024.

Ekipa Mikela Artete je u posljednjih deset utakmica u šampionatu zabilježila devet pobeda i remi i u preostalih osam kola pokušaće da prekine dvadesetogodišnji post i dođe do prve titule još od 2004.

Arsenal je očekivano dominirao, a oba gola postigao je u prvom poluvremenu. Najprije je kapiten Martin Odegaard u 24. minutu sedmim pogotkom u sezoni krunisao lijepu akciju domaćeg tima, a sve je riješeno u finišu prvog dijela meča.

Japanski defanzivac Daiki Hashioka je u 44. minutu u želji da spasi svoj tim loptu poslao u sopstvenu mrežu.

Arsenal u sledećem kolu gostuje Brightonu, dok Luton dočekuje Bournemouth.

Brentford i Brighton su odigrali bez golova. Domaći su 15. sa 28 bodova, a Brighton deveti sa 43.