Novak Đoković lako riješio posao protiv Fritza i prošao u polufinale US Opena

Nogomet 05. sep 202322:26 0 komentara
REUTERS/Brendan Mcdermid

Novak Đoković savladalo je Taylora Fritza i plasirao se u polufinale US Opena.

Duel prvog tenisera svijeta i Amerikanca na Arthur Ashu trajao je skoro dva i po sata, a Đoković je prepustio devetom igraču svijeta svega devet gemova u tri seta i meč je završen u korist Novaka rezultatom (6:1; 6:4; 6:4).

Robert Deutsch-USA TODAY Sports

Prvi set bio je rutina za Beograđanina. Prepustio je svega jedan gem Fritzu i uz tri brejka i jedan izgubljeni servis, prvi teniser planete stigao je do vodstva.

Drugi set trajao je skoro deset minuta više, a Amerikanac je pružio bolji otpor. Ipak, 36-godišnji Đoković uspio je napraviti jedan brejk u trećem gemu, koji nije ispuštao do kraja seta.

Najviše uzbuđenja gledaoci u New Yorku mogli su vidjeti u trećem setu. Teniser iz Srbije napravio je prvi brejk u sedmom gemu, a onda je odmah Fritz stigao do brejk lopte, međutim nije iskoristio prvu, ali jeste narednu, pa je “ostao u životu” i izjednačio na 4:4 u trećem setu. Međutim Đoković ponovo uzima brejk, te sa konačnih 6:4 u trećem setu završava posao.

Novak Đoković je 14. put u karijeri izborio mjesto u polufinalu US Opena. Ujedno je sa 47. grand slam polufinala nadmašio Rogera Federera i u tom segmentu postao najbolji svih vremena.

Protivnik Đokovića u borbi za finale posljednjeg grand slama sezone bit će pobjednik duela Tiafoe-Shelton, koji je na rasporedu večeras iza ponoći prema centralnoevropskom vremenu u 2:30.