Novi hladan tuš za navijače Uniteda: Watford deklasirao Manchester

Nogomet 20. nov 202118:04 > 18:56 0 komentara

Fudbaleri Manchester Uniteda doživjeli su težak poraz u 12. kolu engleskog Premiershipa. Bolji od Crvenih đavola bio je Watford sa visokih 4:1.

Krenuli su izabranici Claudija Ranijerija silovito od samog početka susreta, a prvu priliku imali su u 11. minuti susreta kada je Ismaila Sarr u dva navrata bio neprecizan sa bijele tačke.

Ipak King u 28. minuti donosi prednost “Stršljenovima”, da bi Sarr se golom u samom finišu prvog dijela iskupio za promašaje.

Nizozemac van de Beek u 50. minuti vraća nadu Crvenim đavolima, ali je ugasio Harry Maguire sa novom glupošću u 69. minuti ssureta kada je bio nonšalantan u odbrani, Cleverly mu je oduzeo loptu, engleski defanzivac ga ruši i dobija crveni karton.

Pobjedu Watforda ovjerli su Joao Pedro i Dennis u drugom, odnosno trećem minutu nadoknade.

Steven Gerrard startao pobjedom

Aston Villa koju je po prvi put sa klupe predvodio legendari Steven Gerrard savladala je Brighton sa 2:0.

Strijelci za Villu bili su Watkins u 84. i Mings u 88. minuti susreta.

Sjani mečevi između Newcastlea i Brentforda, te Burnleya i Crystal Palacea.

Oba susreta su završila rezultatom 3:3, a pobjedom na klupi nove ekipe je debitovao i Dean Smith koji je sa Norwichem bio bolji od Southamptona sa 2-1.

U posljednjem susretu koji se igrao od 16 sati Wolves je bio bolji od West Hama sa 1:0.