Očajna partija Zmajeva i neočekivan poraz od Luksemburga (VIDEO)

Nogomet 20. jun 202322:46 8 komentara
N1/F.Z.

Bosna i Hercegovina je u 4. kolu kvalifikacija za EURO ugostila selekciju Luksemburga, a meč je završen porazom naše selekcije rezultatom 0:2.

N1 / F.Z.

Prvu priliku na utakmici gosti su iskoristili. Pogriješio je Adrian Leon Barišić, loptu je ukrao Borges Sanches i bez većih problema matirao Ibrahima Šehića za 0:1.

Odmah nakon primljenog pogotka zaprijetili su Zmajevi. Džeko povukao napad naše reprezentacije i odigrao na stranu za Seada Kolašinca. Bek Zmajeva uposlio Cimirota koji sa lijeve strane pokušava naći Kodru, međutim hvata to golman Luksemburga. U 9. minuti dobra akcija Džeke. Primio je loptu na rubu kaznenog prostora, lažnjakom izbacio jednog defanzivca Luksemburga, međutim drugi ga je dočekao i loptu poslao van na našu polovinu.

N1 / F.Z.

Kenan Kodro je u 13. i 18. minuti imao sjajnu šansu za poravnanje. Prvo je nakon ubačaja Pjanića šutirao glavom, ali lopta ide pored stative gola Luksemburga. Pet minuta kasnije ponovo Kodro u šansi, Nakon lijepe akcije našeg tima i ubačaja Dedića, Stevanović vratio na drugu stranu, ali Kodro sa par metara ne šalje loptu u mrežu Luksemburga.

U 20. minuti nova prilika za Zmajeve. Izveo je Dedić prekid za naš tim, Džeko šutirao sa ruba kaznenog prostora glavom, ali nije bilo opasnosti za golmana gostiju.

Poslije toga nešto mirniji tok meča sve do finiša prvog poluvremena. Prvo su gosti zaprijetili preko Curcija. Pobjegao je odbrani Zmajeva, odigrao u sredinu za Borgesa, ipak ovoga puta čistio Leon Barišić.

N1 / F.Z.

U posljednjoj minuti regualrnog dijela susreta nova šansa za BiH. Siniša Saničanin je oduzeo loptu protivničkoj ekipi, uposlio Stevanovića koji ubacuje iz veoma dobre situacije, ali prejako za Džeku i lopta odlazi u gol aut. Na odmor se otišlo sa rezultatom 0:1.

Mogao je Luksemburg do povećanja vodstva stići u 47. minuti. Barišića je lopta nespretno pogodila i otišla u for Barreiru. Ipak, Šehić sjajno brani udarac ofanzivca gostiju.

N1/F.Z.

U 50. minuti ponovo prijete Zmajevi. Pokušao je Miroslav Stevanović nakon ubačaja Seada Kolašinca sa lijeve strane, ali njegov udarac odlazi pored gola. U 53. minuti penal za Zmajeve. Džeko je oboren u kaznenom prostoru. Amir Hadžiahmetović je preuzeo odgovornost i šutirao, ali je pebacio cijeli gol.

N1/F.Z.

Malo kasnije brza kontra gostiju. Olessen je pobjegao našoj odbrani, pokušao pronaći Borgesa, ali je Šehić bio siguran. U 73. minuti Luksemburg stiže do povećanja prednosti. Amaterska greška odbrane Zmajeva, Šehić je napustio gol i izašao na 25 metara, a Sinani preciznim udarcem pogađa praznu mrežu.

Bilo je to sve što smo vidjeli na ovoj utakmici. Imali su Zmajevi do kraja utakmice inicijativu, ali bez izglednih prilika. Bila je ovo jedna od najlošijih partija naše reprezentacije u posljednjih nekoliko godina.