Palmer junak Chelsea protiv Newcastlea, pogodio i Ukrajinac koji diže formu pred baraž u Zenici

Nogomet 11. mar 202423:05 0 komentara
REUTERS/David Klein

Fudbaleri Chelsea pobijedili su na Stamford Bridgeu Newcastle rezultatom 3:2 (1:1) u utakmici 28. kola Premijer lige.

Sam start meča je bio pitom i prvi udarac vidjeli smo u šestom minutu – i odmah gol. Palmer je započeo akciju Plavaca i uposlio Gusta koji je centrirao sa desnog boka. Lopta se vratila mladom virtuozu, koji je šutirao sa oko 20 metara – na putanji tog udarca našao se napadač Nikolas Jacskon, dotakao loptu petom i matirao Dubravku.

Action Images via Reuters/Matthew Childs

Napadač Chelsea je zaprijetio i u 21. minutu – ovaj put šutem izvan šesnaesterca, ali je traljavo zahvatio loptu i Dubravka nije imao težak posao.

Gordon se povrijedio nakon tridesetak minuta igre i ustupio svoje mesto Murphyju. Bivši as West Bromwicha je odmah po ulasku na teren uputio dobar centaršut ka Willocku – koji nije uspio do te lopte. Pokupio ju je Almiron, koji se poslije te izmjene preselio na lijevi bok, vratio u šesnaesterac, ali je Willock opet bio nespreman.

Newcastle je izjednačio u 43. minutu preko napadača Alexandera Isaka. Trevo Chalobah je izgubio loptu na sopstvenoj polovini, a potom je Bruno Guimaraes uposlio Šveđanina koji je pogodio dalji ugao

Start drugog dela bio je dinamičniji od početka meča – Svarke su imale jednu dobru priliku i nisu je iskoristili, što je Chelsea kaznio i ponovo poveo poslije kraćeg perioda inicijative. Strelac je ovog puta bio Palmer, koji je mrežu zatresao šutem sa vrha šesnaesterca. Vrlo važnu ulogu imali su asistent Enzo Fernandez i Jackson, koji je onemogućio Palmeru slobodan prostor i svojim pozicioniranjem onemogućio Botmana da pomogne.

Do kraja meča još po jedan pogodak na obje strane.

Mykhailo Mudryk ušao je u igru u 71. minuti umjesto Sterlinga, a Ukrajinac je samo pet minut kasnije na asistenciju Gallaghera pogodio za 3:1.

Sve što su uspjeli gosti je pogodak Jacoba Murphyja u finišu meča za konačnih 3:2.