Park prinčeva u šoku: Messi i Mbappe nemoćni protiv 5. ekipe Ligue 1!

Nogomet 19. mar 202319:11 0 komentara
REUTERS/Gonzalo Fuentes

Poslije četiri uzastopne pobjede, fudbaleri Paris Saint Germaina doživjeli su poraz u Ligue 1. U meču 28. kola kod kuće su izgubili od Rennesa 2:0, ali i dalje imaju devet bodova više od drugoplasiranog Lensa. S druge strane, Rennes je peti sa 50 bodova.

Bio je Paris Saint Germain bolji u prvom poluvremenu, pokušavali su Mbappe, Pembele i Messi, ali na kraju je Rennes bio taj koji je stigao do vodstva.

Gol je potigao Karl Toko Ekambi, 30-godišnji Kamerunac na pozajmici iz Liona, koji je pogodio donji levi ugao posle dodavanja u prostor Burižoa.

Nisu se navijači domaćih oporavili od tog šoka, a novi je uslijedio u 47. minutu. Strijelac je bio Arno Kalimuendo, 21-godišnji napadač koji je prethodne dvije sezone proveo na pozajmici u Lensu kao igrač baš PSG-a. On je krunisao lijepu kontru Rennesa i pogodio je na asistenciju Ugochukwua.

Rennes je nastavio da se brani i da prijeti iz kontre, a Parižani su i dalje vršili pritisak, bez uspjeha. Možda i najbolju šansu imao je Verratti u 85. minutu, ali je Steve Mandanda odbranio.

Bila je to kruna izvanredne Mandandine partije, koji je četiri minuta kasnije spriječio i pokušaj Zair-Emmeryja.

Poslije reprezentativne pauze, PSG 2. aprila gostuje Lyonu, a Rennes dan ranije dočekuje Lens.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPad