Partizan srušio Fener u nevjerovatnom finišu! (VIDEO)

Nogomet 09. nov 202322:41 1 komentar

Košarkaši Partizana u 7. kolu Eurolige u nevjerovatnom meču u "Štark areni" pobijedili su Fenerbahče rezultatom 85:84.

Ekipa iz Humske je nadoknadila 14 poena minusa i upisala treći trijumf za učinak 3-4, dok je Fener prekinuo seriju od osam pobjeda u svim takmičenjima i trenutno je na učinku 5-2.

Partizan je dobro počeo duel sa oslabljenim timom iz Istanbula, kojem je falilo pet igrača, poveo je sa 5:0, ali je vrlo brzo proradila trojkaška mašinerija sa Bosfora.

Fenerbahče je serijom 13:0 preokrenuo rezultat i u 9. minutu prvi put je došao do dvocifrene prednosti – 25:15. Ekipa Željka Obradovića u tim trenucima ne samo da je imala ogroman problem u organizaciji napada, već je i odbrana bila mlaka što su gosti znalački koristili i iz svih pozicija kažnjavali rivala.

Uspio je Partizan do kraja uvodne dionice da se približi zahvaljujući trojkama Alekse Avramovića i Alena Smailagića, međutim, ništa se nije promijenilo u igri i pristupu Obradovićevih pulena. Fener je na startu deuge dionice, za samo 82 sekunde, postigao tri trojke i ponovo je otišao na dvoicfreni plus – 36:25.

Posegao je trofejni trener sa petorkom – Avramović, Anđušić, Trifunović, Vukčević i Smailagić i u tim trenucima ekipa iz Humske je uspjela da zaustavi nalet gostiju. Odličnu minijaturu imao je Tristan Vukčević sa 8 poena, u finišu poluvremena doprinio je i Uroš Trifunović, ali sve to bilo je malo za nevjerovatnog Nigela Hayesa koji nije izlazio iz igre i za 20 minuta postigao je 21 poen bez promašaja (5/5 za dva, 3/3 za tri, 2/2 slobodna bacanja) uz po 3 skoka i asistencije za indeks korisnosti 31!

Fener je na odmor otišao sa devet poena viška – 56:47 uz devet ubačenih trojki iz 19 pokušaja i 11/13 za dva. Partizan je iza linije 6.75 metara šutirao 6/11.

Nastavio je Itoudisov tim u istom tempu u prvom dijelu treće četvrtine kada je u dva navrata imao i maksimalnih 14 poena viška i činilo se da Partizan nema odgovor.

Ipak, poslije tehničke greške treneru gostiju, Partizan je uspio da se trgne i serijom 7:0, uz trojku Anđušića, u posljednjem minutu tog dijela meča dođe na samo četiri poena minusa – 63:67. Fener je u posljednjih 10 minuta ušao sa podnošljivih šest poena prednosti (69:63)…

Partizanovi igrači su strpljivo jurili minus, publika je sve aktivnije učestvovala na obje strane terena, a polaganjem Kaminskog u 34. minutu prvi put poslije 15:15 na semaforu je bilo neriješeno – 73:73.

Američki centar je na nešto manje od četiri minuta pre kraja položio loptu u koš u kontri za prednost Partizana 79:78, potom je Mateusz Ponitka promašio cizer kod pomenutog rezultata i to je bio uvod u skoro tri minuta bez koša domaćeg tima.