Peljto nesretan Barceloni: Shakhtar slavio u Njemačkoj, Dortmund siguran protiv Newcastlea

Nogomet 07. nov 202320:41 1 komentar
REUTERS/Cathrin Mueller

Večeras su od 18 sati i 45 minuta odigrane prve utakmice 4. kola Lige prvaka.

U večerašnjem okršaju na Signal Iduna Parku nakon 90 odigranih minuta slavila je domaća ekipa iz Dortmunda rezultatom 2:0. Borussia dolazi do vodstva u 26. minuti, Marcel Sabitzer je poslao loptu u šesnaesterac, a dočekao ju je Niclas Fullkrug koji je precizno je zabio pod prečku za 1:0.

Newcastle je napadao u drugom poluvremenu i bio konkretnija ekipa, međutim u 79. minuti sijevnula je kontra Milionera, a Julian Brandt pretvorio je to u pogodak i time riješio večerašnje pitanje pobjednika.

Dio velikog iznenađenja u Hamburgu na Volksparkstadionu bio je i najbolji bh. sudac Irfan Peljto zajedno sa svojim pomoćnicima.

Shakhtar je uspio savladati favoriziranu Barcelonu rezultatom 1:0. Domaći su šokirali Barcelonu u 40. minuti, Danylo Sikan je skočio nakon odličnog centaršuta i fantastično zabio glavom u lijeve rašlje.