Petarda Bayerna, Milioneri dišu za vratom (VIDEO)

Nogomet 30. okt 202117:32 > 19:05 0 komentara
REUTERS/Fabrizio Bensch

Šampion Njemačke Bayern Munchen sa ubjedljivih 5:2 pobijedio je Union Berlin na strani u 10. kolu Bundeslige i ostao na liderskom mjestu tabele sa 25 bodova. Samo poen manje ima Borussia Dortmund, koja je pred svojim navijačima dobila Koln rezultatom 2:0.

Bavarci su za svega 35 minuta riješili meč u glavnom gradu na krilima dvostrukog strijelca Roberta Lewandowskog, koji je došao do ukupno 12 golova u uvodnih 10 utakmica prvenstva.

Poljski napadač je tresao mrežu domaćina u 15. i 23. minutu, prije nego što je Leroy Sane povisio na 3:0 i otklonio sve dileme.

Kakvu-takvu nadu Unionu vratio je Nico Gisselsmann u 43, ali je pogodak Kingsleya Comana u 61. vratio tri gola prednosti gostima.

Julian Ryerson se samo četiri minuta kasnije upisao u strijelce za 4:2, da bi Thomas Muller u 79. postavio konačan rezultat.

Borussia Dortmund ne dozvoljava braniocu titule da odmakne. Milioneri su pogocima Thorgana Hazarda u 40. i Stefena Tiggesa u 64. savladali Koln za očuvanje maksimalnog skora na Westffalenu ove sezone u vidu šest trijumfa.

Tik iza Dortmunda je fantastični Freiburg sa samo dva boda manje, nakon slavlja kod kuće nad Greuter Furthom – 3:1.

Asta je autogolom u 20. minutu doveo domaćina do vođstva. Hoffler je u 39. povisio na 2:0, a Leweling u 74. smanjio zaostatak Grojtera. Griffo je u 79. iz penala osigurao pobjedu Freiburgu i naneo Furthu deveti poraz u prvenstvu za ostanak za začelju tabele sa samo jednim bodom.