Poznati svi učesnici nokaut faze LP, Krunić u osmini finala, Dedić u UEL

Nogomet 02. nov 202222:54 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Milana savladali su Salzburga rezultatom __ i plasirali se u osminu finala Lige prvaka u fudbalu, dok će njihovi večerasšnji protivnici, fudbaleri Salzburga takmičenje nastaviti u Evropskoj Ligi.

U izuzetno zanimljivoj utakmici od samog starta Milan je poveo u 14. minuti golom Girouda na asistenciju Sandra Tonalija.

Obje ekipe imale su po još nekoliko šansi ali do kraja poluvremena nije više bilo golova.

Samo što se krenulo sa centra u drugom dijelu utakmice, reprezentativac Bosne i Hercegovine Rade Krunić udvostručio je vodstvo Rossonera nakon ubacivanja Rebića i spuštanja glavom Girouda.

Sam Francuz bio je strijelac trećeg gola za Milan u 57. minuti za nedostižnu prednost Milana.

Za konačnih 4:0 pogodio je Junior Messias nakon lijepe solo akcije.

Krunić je za Milan odigrao 78 minuta, dok je sa druge strane drugi reprezentativac BiH, Amar Dedić, koji nije odigrao najbolju utakmicu, na terenu proveo svih 90 minuta.

U ostalim mečevima odigranim večeras Chelsea je nakon preokreta bio bolji od Dinama sa 2:1, Kopenhagen i Borussia Dortmund su podijelili bodove rezultatom 1:1, PSG je u Torinu bio bolji od Juventusa rezultatom 2:1, a Benfica je u gostima bila bolja od Maccabija sa 6:1. Manchester City je savladao Sevillu rezultatom 3:1. U ranijem terminu Real Madrid je sa 5:1 savladao Celtica, dok je Leipzig ponizio Shakhtara sa 0:4.

Sada su poznati svi učesnici osmine finala Lige prvaka.

Iz grupe A dalje idu Napoli i Liverpool, u grupi B najbolji su bili Porto i Club Brugge. Bayen i Inter prolaze dalje iz grupe C, dok su u grupi D evropsko proljeće obezbijedili Tottenham i Eintracht. Chelsea, Milan, Real Madrid, Leipzig, Manchester City, Borussia Dortmund, PSG i Benfica su kompletirali 16 ekipa koje će se naći u nokaut fazi Lige Prvaka.

Ajax, Bayer Leverkusen, Barcelona, Sporting, Salzburg, Shakhtar, Sevilla i Juventus nastavljaju takmičenje u Evropskoj ligi, dok Rangers, Atletico Madrid, Viktorija Plzen, Marseille, Dinamo, Celtic, Kopenhagen i Maccabi neće doživjeti evropsko proljeće.

Liga prvaka nastavlja se nakon Svjetskog prvenstva, koje se prvi put u historiji igra tokom zimskih mjeseci, i to u Kataru.