Premijer liga BiH ima novog najboljeg strijelca, sjajni Vidić potopio Igman!

Nogomet 11. nov 202314:50 0 komentara
FK Sloga Meridian/Facebook

Danas je u Modriči otvoreno 14. kolo Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Dobojlije su danas dočekali zahuktali Igman na stadionu “Dr. Milan Jelić” u Modriči i slavili rezultatom _, a Slogi nije smetala promjena stadiona te su nastavili svoj impresivan niz na domaćim utakmicama. Sloga je današnjom pobjedom upisala šesti trijumf kući na isto toliko odigranih utakmica.

Na otvaranju susreta nije viđeno mnogo prilika, domaći su kontrolisali igru, a u 19. minuti dolaze do pogotka. Sjajni Dejan Vidić postiže svoj 8. pogodak ove sezone i dovodi Slogu u vodstvo – 1:0.

Pokušavali su gosti da dođu do poravnanja u prvom poluvremenu pretežno sa napadima preko desne strane ali nisu uspijevali, u svlačionice se otišlo minimalnim vodstvom Sloge.

Domaći fantastično otvaraju drugo poluvrijeme, u 47. minuti svoj drugi pogodak na današnjoj utakmici postiže Dejan Vidić – 2:0.

Sloga završava pitanje pobjednika u 55. minuti, a ponovo je strijelac bio fantastični Dejan Vidić – 3:0.

Pokušavali su gosti smanjiti zaostatak, ali je većina tih napada izgledala bezidejno i jalovo. Igman preko Petra Boje uspijeva smanjiti rezultat na 3:1, a samo dva minuta poslije Toni Jović povećava na 4:1.

Dodajmo da je ovo Slogi bila šesta pobjeda na domaćem terenu u isto toliko odigranih utakmica.