Preokret Tottenhama protiv Leicestera, hat-trick Sona sa klupe

Nogomet 17. sep 202220:32 0 komentara
Action Images via Reuters/Peter Cziborra

Tottenham je u golijadi stigao do tri boda protiv fenjeraša Leicestera, za diobu prvog mjesta sa Manchester Cityjem.

Tottenham relativno lako stigao do pobjede protiv Lisica u Londonu – 6:2. Odlično je krenuo meč u Londonu za goste, poveli su golom Tielemansa iz jedanaesterca u šestom minutu. Loris je prvobitno odbranio udarac sa bijele tačke, ali je on ponovljen, s obzirom na to da Francuz nije bio sa najmanje jednom nogom na liniji u trenutku kad je Belgijanac šutirao. Tielemans iz drugog pokušaja nije ponovio grešku.

Ali, moral trenutno poslednjeplasiranog tima očigledno nije na visokom nivou. Stoga, vodstvo gostiju potrajalo je svega dva minuta, dok Kane nije pogodio na asistenciju Kuluševskog. Već u 21. Minutu Pijevci su preokrenili, tada je Perišić odlično uposlio Diera, koji je savladao Warda.

Ipak, konsolidovali su se gosti, zaigrali su otresitije, posebno to važi za finiš prvog poluvremena, kad je Leicester stigao i do izjednačenja. U 41. minutu Catagne je odlično uposlio Maddisona, koji je prelijepo savladao Lorisa.

Tempo meča nije opadao ni u drugom poluvremenu, a poslije samo dva minuta u nastavku Bentacur je ponovo razgalio domaće navijače, Tottenham je po drugi put vodio. U 59. minutu Leicester je ponovo mogao do izjednačenje, ali je Loris fantastično odbranio udarac Dake.

Upravo tada je na teren Conte poslao Sona. Korejac je u 73. minutu iskoristio dodavanje Betancura, dugo je vukao loptu i potom izuzetno precizno šutirao sa 20 metara, ispostavilo se da je tada i riješio pitanje pobjednika. Do kraja meča, Son je pogodio još dva puta, u 84. i 87. minutu.