Rapsodija Barce, Aubameyang već treći strijelac tima

Nogomet 27. feb 202223:20 > 28. feb 2022 01:00 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Barcelone u jednom od derbija 26. kola prvenstva Španije na "Camp Nou" su pobijedili Athletic Bilbao rezultatom 4:0.

Blaugrana je zabilježila četvrti trijumf u posljednjih pet mečeva u Primeri, odnosno deseti uzastopni duel bez poraza (šest pobjeda i četiri remija) i sa 45 bodova na diobi su četvrte pozicije sa Atletico Madridom. Baski su osmi sa 37 bodova.

Katalonci su poveli u 37. minutu golom Pierra Emericka Aubameyanga. Reprezentativcu Gabona, koji je u januaru iz Arsenala došao na „Camp Nou“, to je bio peti pogodak za Barcelonu ove sezone u šestoj utakmici u dresu špaskog kluba.

Drugi gol za ekipu Xavija Hernandeza bio je Ousmane Dembele u 73. minutu. U nastavku je Francuz upisao i dvije asistencije. Do kraja meča Francuz je upisao i dvije asistencije za golove Lukka De Jonga i Memphisa Depaya.

Barcelona u sljedećem kolu gostuje Elcheu, a Baski dočekuju Levante.