Rapsodija Newcastlea protiv Chelseaja, Ahmedhodžić se vratio na teren u porazu Sheffielda

Nogomet 25. nov 202318:00 0 komentara
Action Images via Reuters/Lee Smith

Odigrano je još pet utakmica engleske Premier lige, a u derbiju odigranom na St. James' Parku Newcastle je savladao Chelsea sa 4:1.

Domaći su poveli u 13. minuti. Miley je sjajno progirao Isaka koji bez problema matira Sancheza za 1:0. Chelsea uzvraća veoma brzo. Sterling je majstorskim udarcem iz prekida pogodio samo rašlje gola Popea za 1:1.

Pogledajte eurogol Sterlinga u derbiju protiv Newcastle Uniteda (VIDEO)

U drugom poluvremenu prava rapsodija. Gordon je ubacio sa lijeve strane, a Lascalles glavom pogodio za vodstvo Svraka. Samo što se krenulo sa centra Joelinton koristi grešku defanzivaca Chelseaja, izlazi sam na golmana Sancheza i trese mrežu za velikih 3:1.

Do kraja su Plavci igrali sa igračem manje budući da je James dobio crveni karton, a u finišu meča se Gordon upisuje u listu strijelaca.

U ostalim mečevima Sheffield United je poražen od Bournemoutha sa visokih 1:3, a šansu u drugom poluvremenu dobio je Anel Ahmedhodžić. Nottingham je na domaćem terenu izgubio od Brightona sa 2:3 dok je najveće iznenanđenje dana priredio Luton koji je savladao Crystal Palace sa 2:1.

Action Images via Reuters/Paul Childs

West Ham je u finišu utakmice došao do preokreta i trijumfa na gostovanju Burnleyu rezultatom 1:2.