Real sjajnom partijom deklasirao Bragu i osigurao prolaz u osminu finala

Nogomet 08. nov 202322:53 0 komentara
REUTERS/Juan Medina

U 4. kolu Lige prvaka Real je dočekao Bragu na Santiago Bernabeu, a meč je završen pobjedom domaćina od 3:0.

Odmah na početku susreta Braga je mogla stići u prednost. Glavi sudija je dosudio penal nakon što je Vasquez neoprezno startao, ali udarac Djaloa brani Lunin.

Nakon toga Diaz dovodi Real upednost, ali je sudija Halil Umut Meler poništio gol zbog faula. Do vodstva kraljevski klub stiže u 27. minuti. Rodrygo je kreirao sjajnu priliku, a Diaz odličnim udarcem zatresao mrežu za 1:0.

U finišu prvog dijela Rodrygo poslije solo prodora ulazi u kazneni prostor i šutira, golman gostiju to bez većih problema brani.

Real u 58. minuti dolazi do povećanja prednosti. Lucas je asistirao, a Vinicius majstorski pogodio za 2:0. Dva minuta kasnije španski velikan postiže i treći pogodak. Vinicius je odradio veći dio akcije, dodao do Rodryga koji trese mrežu za 3:0 i kruniše svoju fantastičnu partiju na ovaj način.

Real je ovom pobjedom stigao do 12 bodova i osigurao nastup u narednoj fazi Lige prvaka dok je Braga ostala na trećem mjestu sa tri boda.