Real slavio u paklu Napulja, očajni Manchester United poražen od Galatasaraya, Lens savladao Arsenal!

Nogomet 03. okt 202323:09 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Real iz Madrida stigao je do velike pobede na vatrenom gostovanju u Napulju u okviru drugog kola grupe C Lige šampiona. Kraljevski klub slavio je rezultatom 3:2.

Domaćini su sjajno otvorili meč na stadionu Diego Armando Maradona. Ostigard im je donio prednost u 19. minutu.

Međutim do kraja poluvremena gosti su preokrenuli. Prvo je u 27. minutu pogodio Vinicius Junior, a prednost Realu je spektakulranim golom donio neverovatni Jude Bellingham u 34. minutu.

Zielinski je u 54. minutu bio precizan sa bijele tačke za 2:2. Ipak pobjedu Realu donio je igrač Napolija Meret, koji je u 78. minutu pogodio sopstvenu mrežu nakon fantastičnog udarca Valverdea.

Nije bilo toliko drame u meču grupe D u kojoj je Inter minimalnim rezultatom 1:0 dobio Benficu. Domaćini su bili mnogo bolji rival u drugom poluvremenu kada im je sva tri boda doneo Marcus Thuram na asistenciju Dumfriesa.

Posle Jesusovog gola preokret Lensa, u Nizozemskoj nerješeno!

A večeras su se igrale obje utakmice B grupe Lige prvaka i umalo su završene identičnim rezultatom. Na kraju, poslije dramatične završnice, Lens je na svom “Bollaert-Delelisu” poslije preokreta savladao favorizovani Arsenal sa 2:1 (1:1), dok je PSV u Eindhovenu u 90+5. minutu stigao do boda protiv Seville – bilo je 2:2 (0:0).

Treće kolo u ovoj grupi na programu je 24. oktobra. Sevilla će ugostiti Arsenal, dok će PSV gostovati Lensu.

U prvom kolu u B grupi Arsenal je na “Emiratesu” sa 4:0 deklasirao PSV, dok je na “Ramon Sanchez Pizjuanu” Sevilla remizirala sa Lensom.

Novi šok na Old Traffordu, Bayern se provukao u Kopenhagenu

Publika na na Old Trafordu vidjela je nevjerovatan meč! Crveni đavoli su uprkos dvostrukom vodstvu doživeli šokantan poraz – 2:3.

Novi veliki neuspeh za Erika Ten Haga, koji će sad biti pod još većim pritiskom.

A nije izgledalo da će tako biti. Poveo je domaći tim u 17. minut pogotkom Rasmusa HojlundaRashford je dobio loptu na desnom krilu, uputio snažan centaršut, a mladi Danac dobro reagovao iz teške pozicije i udarcem glavom matirao Urugvajca na golu turskog tima Fernanda Musleru.

Međutim, samo šest minuta kasnije kombinacija dojučerašnjih igrača iz Premijer lige rezultirala je izjednačenjem: bivši igrač Tottenhama Davinson Sanchez poslao je dugu loptu ka Wilfriedu Zahi, a doskorašnji as Crystal Palacea neočekivano lako je izašao na kraj sa Dalotom i uz malo sreće uspio da matira golmana Andrea Onanu – 1:1.

Drugo poluvreme počelo je velikom prilikom indisponiranog Markusa Rashforda, kome očigledno u ovom trenutku nedostaje samopouzdanja. Izašao je sam ispred Muslere, ali nije šutirao na gol, nesebično je poslao loptu do Bruna Fernandesa i pogriješio, umjesto sigurnog gola Turci su otklonili opasnost.

U 59. minutu poništen je pogodak Hojlunda zbog ofsajda, ali je osam minuta kasnije isti igrač ipak pobjegao odbrani Galatasaraya i drugi put na meču doveo Crvene đavole u vodstvo – 2:1.

Na žalost prepunog Old Trafforda, od tog trenutka slijedi neverovatan pad u igri Manchester Uniteda. Akturkoglu u rasponu od dva minuta ima dvije velike prilike, drugu kortisti i u 71. minutu uspijeva da izjednači rezultat – 2:2.

Pet minuta kasnije penal za turskog šampiona. Pogriješio je Onana, loše predao loptu, koju ukrao Mertens, ali ga Casemiro ruši s leđa. Najstrožu kaznuo izveo je Mauro Icardi i – promašio cijeli gol!

Tračak nade za domaći tim, dovoljno vremena za pobjedu, Ten Hag ustaje sa klupe kako bi prodrmao svoje igrače, ali dva minuta kasnije novi tuš – Icardi ispravlja grešku nakon promašenog penala i uspeva da matira Onanu za veliki preokret – 2:3!

Drugi poraz Uniteda nakon što je u prvom kolu izgubio u Munchenu.

Na Parken stadionu u Kopenhagenu fudbaleri Bayerna su opravdali ulogu favorita. Nije bilo kao što su radnici na stadionu stavili na semaforu u pripremi utakmice, ali su ipak Bavarci osvojili sva tri boda rezultatom 2:1.

Istina, uz mnogo sreće.

Nakon razočaravajućeg prvog poluvremena u kome njemački tim nije pokazao gotovo ništa, stvari su postale još gore po tim Thomasa Tuchela kada je Lukas Lerager u 56. minutu doveo autsajdera u vodstvo – 1:0.

Ipak, do kraja meča došao je do izražaja individualni kvalitet Bavaraca. Preokret su donala dvojica supertalentovanih fudbalera – u 67. minutu izjednačio je 20-godišnji Jamal Musiala, a sva tri boda Bayernu donio je 18-godišnji Mathys Tel u 83. minutu.

Ipak, junak u gostujućem timu bio je veteran na golu 35-godišnji Sven Ulriech. U 95. minutu odbranio je stopostotnu šansu za izjednačenje.

Bayern je prvi na tabeli sa šest bodova, Galatasaray ima četiri boda, Kopenhagen jedan, dok je Manchester United bez bodova.