Roma pobijedila Sampdoriju, Tahirović ponovo bez minutaže

Nogomet 02. apr 202320:30 0 komentara
AS Roma

U 28. kolu italijanske Serije A Roma je dobila Sampdoriju 3:0 čime je tim Dejana Stankovića deset kola prije kraja u još težoj situaciji kada se radi o opstanku.

Nemanja Matić je imao fenomenalan potez u 57. minutu. Tada je centrirao za Wijnaldum koji je pogodio glavom, a sam centaršut koji je uputio je bio pravo remek djelo. Inače nekoliko minuta pre toga je Sampdorija ostala sa igračem manje jer je bio isključen štoper Jeison Murillo.

Mnogo je problema imala đenovljanska ekipa koja je pretposlednja na tabeli Serije A i kojoj bezbjedna zona bježi čak 10 bodova. Roma je sve vreme kontrolisala posjed i bilo je izvjesno da će doći do drugog gola.

Do njega je stigla iz penala kada je Paulo Dybala u 88. minutu bio siguran sa bijele tačke, a faul je prethodno napravio u svom kaznenom prostoru Nicola Ravaglia. U nadonkadi je Roma došla i do trećeg gola i to preko Stefana El Shaarawyja koji je sjajnim volejom savladao golmana Ravagliju.

Bosanskohercegovački reprezentativac Benjamin Tahirović odgledao je utakmica sa klupe za rezerve.

Roma je i dalje u borbi za Ligu šampiona i ima jednak broj bodova kao i Inter na diobi drugog mjesta i čeka rezultat utakmice Napoli-Milan koja je na programu u nedjelju uveče. Sampdoriji Spezija koja je na 17. mestu bježi čak 10 bodova, a između njih je i Verona.