Salah se vratio i odmah zabio, Liverpool uvjerljivo slavio na nezgodnom gostovanju

Nogomet 17. feb 202415:47 0 komentara
Reuters/Andrew Boyers

Novu su pobjedu u engleskoj Premier ligi upisali nogometaši Liverpoola koji su time potvrdili prvo mjesto na ljestvici, u prvom ogledu 25. kola slavili su s 4-1 kod Brentforda.

Prvi pogodak na susretu postigao je Urugvajac Darwin Nunez. Bljesnuo je kontranapad gostiju, Diogo Jota je lijepo uposlio Nuneza koji je prebacio domaćeg golmana. Liverpool je tri boda na ovom gostovanju potvrdio u 55. minuti. Salah je asistirao, a Argentinac MacAllister je kvalitetno primirio loptu i pospremio je u mrežu za 2-0.

Do kraja dvoboja domaćin je postigao jedan, a Liverpool još dva pogotka. Strijelac je za Brentford bio Toney u 75. minuti, a za goste Salah u 68. te Gakpo u 86. minuti.

Liverpool trenutno ima pet bodova više od Manchester Cityja i Arsenala, s tim da ima i dvije odigrane utakmice više od Manchester Cityja, a jednu od Arsenala. Brentford je ostao na 14. mjestu ljestvice.

U nedjelju se igraju dvije utakmice, a sastaju se Sheffield United – Brighton i Luton – Manchester United, dok je posljednja utakmica na rasporedu u ponedjeljak. Igrat će Everton – Crystal Palace.