Sassuolo možda ispadne sa dvije pobjede nad šampionom Italije!

Nogomet 04. maj 202422:54 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Ako na kraju ne izbore opstanak, fudbaleri Sassuola pričaće djeci i unucima da su te sezone jedini pobijedili šampiona Italije i to ne jednom, već oba puta.

Ako izbore, nema dileme da će to biti zahvaljujući šest bodova osvojenih protiv Intera. Jesenas na „Meazzi“ bilo je 1:2, ove subote uveče na „Mapei“ stadionu: 1:0 (1:0)!

Jedini pogodak postigao je, i to majstorski, Armand Lauriente u 20. minutu.

Lautaro Martinez i Denzel Dumfries imali su odlične šanse u ranoj fazi utakmice prije nego što je Martinez postigao pogodak za izjednačenje u nadoknadi prvog poluvremena, ali je taj gol poništen naknadno zbog milimetarskog ofsajda.

U nastavku, prvaci Italije su imali incijativu, ali nedovoljno oštru i odlučnu, pa je tim sa jednom pobjedom u posljednjih 15 utakmica (ujedno i jednom sačuvanom mrežom) stigao do jedinog rezultata koji daje kakvu-takvu nadu u bijegu od povratka u Seriju B poslije decenije u elitnom rangu.