Slovačka minimalno poražena od Portugala, sjajni Luksemburg savladao Island

Nogomet 08. sep 202323:00 2 komentara
REUTERS/David W Cerny

U večernjem terminu od 20:45 odigrano je šest utakmica kvalifikacija za EURO 2024. Mali derbi igran je u Bratislavi gdje je Slovačka ugostila Portugal.

Slovaci nisu imali sreće, bolje su počeli i mogli su da povedu u 43. minutu kada je Lukas Haraslin pogodio stativu. Samo minut kasnije gol su postigli gosti. Strijelac je bio Bruno Fernandes nakon odličnog prodora sa desne strane i preciznog šuta po zemlji.

Slovaci su najbliži izjednačenju bili u 72. minutu, u prilici je bio Milan Škriniar, međutim za malo je bio neprecizan.

Cristiano Ronaldo je bio u startnoj postavi gostiju, odigrao je čitav meč i mogao da dobije i crveni karton u 63. minutu, ali je vjerovatno samo zbog imena prošao sa žutim.

Luksemburg je kao domaćin savladao Island sa 3:1, koji je meč završio sa deset igrača. Luksemburg se ovom pobjedom poravnao sa Slovačkom na drugom mjestu, te se do kraja kvalifikacija očekuje neizvjesna borba za drugu poziciju i direktan odlazak na EURO.