Šok u Amsterdamu: PSV razbio Ajax u Superkupu

Nogomet 30. jul 202222:21 > 22:24 0 komentara
PSV

Tim iz Eindhovena do nogu je potukao Ajax– 5:3 i osvojio prvi trofej u sezoni, u sjajnom meču na “Johan Cruijff” areni.

Kakav početak sezone u holandskom fudbalu. I kakav šok za Ajax, ekipu koja je dominantna prethodnih sezona, koja je bila sjajna i u evropskim kupovima, koja je prvi favorit za trofeje i u sezoni koja je počela upravo utakmicom na njihovoj, “Johan Cruijff” areni.

I upravo su tu ostali bez prvog trofeja. PSV je bio sjajan, nije imao nikavih problema, niti je odustajao ni kad je tim iz Amsterdama imao prednost.

Na kraju, rezultat dovoljno govori, PSV je slavio sa 5:3, i potpuno zasluženo je osvojio Superkup Nizozemske. Ajax jeste poveo prelijepim golom Bergwijna u 15. minutu, ali je sva dva šuta glavom u 32. i 45+2. minutu Guus Til preokrenuo.

#social-embed_0

Antony je u 54. minutu donio izjednačenje aktuelnom prvaku, ali je potom uslijedio sjajan period igre tima iz Eindhovena. PSV je poveo golom Gakpoa u 65, dva minuta kasnije Til je kompletirao hat-trick.

U 72. minutu tračak nade za Ajax kad je Kudus smanjio na 4:3, ali sve je palo u vodu kad je četiri minuta kasnije Bassey dobio crveni karton, a domaći su ostali sa desetoricom. PSV je to znao da iskoristi, golom Simonsa u 90+1. minutu riješio je sve dileme.