Chelsea zakucao „Čekićare“, Brighton nanio neugodan poraz Villi

Nogomet 05. maj 202417:19 0 komentara
REUTERS/David Klein

Fudbaleri Chelseaja deklasirali su West Ham rezultatom 5:0 u okviru 36. kola Premijer lige i tako ostali u trci za mjesto u Evropi.

Sve je bilo gotovo već u prvom poluvremenu kada je Chelsea imao prednost od 3:0.

Zakucali su se Ogbona i Zouma jedan u drugog i Palmer je imao otvoren šut, poveo je Chelsea 1:0 od 15. minuta. Pogodio je West Ham prečku samo dva minuta kasnije preko Bowena koji se dobro izvukao poslije kornera, ali je Petrović imao dosta sreće.

Igralo se u visokom tempu nakon gola Chelsea, mogli su „Plavci“ i do veće prednosti, a Gallagher je u 30. minutu iskoristio uspavanost „Čekićara“ i iz voleja zakucao loptu u mrežu nemoćnog Areole. Chelsea je zasluženo poveo 2:0. Sve je bilo gotovo u 36. minutu kada je posle kornera dobro skočio Silva koji je proigrao Maduekea, a Englez lako sproveo loptu u mrežu.

Bowena baš nije htjelo, pogodio je ponovo prečku u 44. minutu.

Drugo poluvreme je Chelsea nastavio u istom ritmu, a Nicolas Jackson je bio u glavnoj ulozi u drugih 45 minuta. Postigao je dva gola, prvi u 48. minutu, drugi u 81. i upotpunio najubjedljiviju pobjedu Chelsea protiv West Hama u hstoriji.

„Plavci“ su sada na sedmi sa 54 boda, isto koliko ima i Manchester United , a dva boda manje od Newcastlea, dok West Ham nastavlja da tone, deveti su sa 49 bodova i Evropa je praktično misaona imenica.

Brighton je zabilježio veoma važnu pobjedu i zadržao kakve-takve nade za Evropu, slavili su kao domaćin protiv Aston Ville rezultatom 1:0.

Jedini gol na meču postigao je Joao Pedro u 87. minutu kada nije iskoristio jedanaesterac, ali je natrčao na odbijenu lotpu Olssena i popravio prvobitno učinjeno.

Villa je sada u problemu kada je riječ o plasmanu u Ligu šampiona, pošto posle 36 utakmica ima 67 bodova, sedam više od Tottenhama, ali „Pevci“ imaju dvije utakmice manje.