Šok za Liverpool: Salah promašio penal, Bournemouth slavio!

Nogomet 11. mar 202315:44 0 komentara
REUTERS

Fudbaleri Bornemoutha savladali su pred svojim navijačima tim Liverpoola i priredili veliko iznenađenje u prvoj utakmici 27. kola Premijer lige.

Utakmica na Vitality stadionu završena je rezultatom 1:0.

Ovaj meč je uslijedio nakon dva najneobičnija duela proteklog vikenda. Nakon nestvarne pobjede Liverpoola u najvećem engleskom derbiju nad Manchester Unitedom od 7:0 i velikog preokreta Arsenala u Londonu protiv Bornmemoutha gdje su gosti vodili sa 2:0 i u 97. minutu izgubili sa 3:2.

Međutim, na ovom meču nije se vidjelo da su igrači Bornemiutha psihički pali nakon tragičnog poraza od Tobdžija, niti da su fudbaleri Redaa prepuni samopozdanja pošto su napunili mrežu Ten Hagovog tima.

Prvo poluvrijeme počelo je obostranim šansama. Liverpool je želio što prije da postigne gol, jedan je poništen Gakpu zbog ofsajda, dok su igrači domaćih veoma dobro koristili kontre i greške u odbrani Kloppovog tima.

Gol odkuke postigao je u 28. minutu Phillip Billing na asistenciju Danga Ouattare.

U finišu prvog poluvremena Liverpool je imao sreće da sudija Brooks nije ništa svirao nakon duela Van Dijka i nekadašnjeg fudbalera gostiju Dominika Solankea, a onda i Ibrahima Konatea i Filipa Bilinga.

Bilo kako bilo, u drugom poluvremenu Liverpool je konstantno pritiskao rivala i jurio izjednačenja, dok je Bornemouth nastavio da prijeti iz kontranapada.

Sudija nije reagovao ni kad je u 67. minutu lopta pogodila u ruku Smitha, ali je nakon poziva iz VAR sobe pogledao snimak i promijeo odluku. Penal je izveo Mo Salah i promašio – cijeli gol!

Na kraju je ostalo 1:0. Za veliku radost domaćih navijača i šok za pristalice gostujućeg tima.

Liverpool je propustio priliku da se eventualnom pobjedom domogne četvrte pozicije  na tabeli.