Spektakularan šou Messija i Mbappea u derbiju sezone

Nogomet 26. feb 202322:48 0 komentara
REUTERS/Eric Gaillard

Fudbaleri PSG-a u velikom derbiju 25. kola prvenstva Francuske u gostima su ubjedljivo pobijedili Olimpik u Marseilleu rezultatom 3:0.

Lider prvenstva sada ima osam bodova više od drugoplasiranog Olimpika, dok Monaco i Lens zaostaju po deset bodova.

Utakmica na “Velodromu“ obeležio je sjajni tandem gostiju Lionel Messi – Kyliian Mbappe koji je učestvovao kod sva tri gola.

Francuski reprezentativac je u 25. minutu donio prednost Svecima, četiri minuta kasnije Mbappe se revanširao Msesiju, da bi u 55. minutu poslije duplog pasa, i sjajnog lob dodavanja, mladi napadač postavio konačan rezultat.

Kolašinac bio nemoćan: Čudesni Leo Messi postigao 700. klupski gol u karijeri!

Messi je u Marseilleu postigao 700. gol u klupskoj karijeri, od toga 672 u dresu Barcelone, dok se Mbappe sa 200 pogodaka na vrhu vječne klupske liste izjednačio se sa Edinsonom Cavanijem. Francuz je ove sezone postigao 29 golova u isto toliko mečeva.

Loša vijest za navijače tima iz Pariza je povreda Prensela Kimpembea, koji je 13. minutu povrijedio desnu nogu i na nosilima je iznijet sa terena.

Reprezentativac BiH Sead Kolašinac odigrao je cijeli meč za domaćina.

PSG u sljedećem kolu dočekuje Nantes, a ekipa Igora Tudora putuje u Rennes.