Borac pogotkom u 94. minuti susreta savladao Željezničar!

Nogomet 12. nov 202317:09 0 komentara
Nikola Kulaga/FK Željezničar

Danas je u Banja Luci odigrano pretposljednje 14. kolo Premijer lige BiH, a sjajnu utakmicu gledali smo u Banja Luci.

Željezničar je ovu utakmicu ušao znantno oslabljen, za Plave nisu nastupali pet stadnardnih prvotimaca, no ipak izabranici Harisa Alihodžića pokazali su zube u Banja Luci ali ipak nisu uspjeli stići do bodova u Banja Luci.

Nije dobro krenulo po tim sa Grbavice, već u 2. minuti sjajnu su šansu imali Banjalučani da stignu do vodstva. Centrirao je Zoran Kvržić, šutirao je glavom Alen Jurilj, ali lopta ide pored gola. Ipak Borac do vodstva dolazi tri minuta poslije, Jakov Blagaić je centrirao, a na drugoj stativi Zoran Kvržić ispružio je nogu i ispred Galića skače, te matira Muftića za 1:0.

Borac do drugog pogotka stiže u 21. minuti, zaspala je odbrana gostujuće ekipe. Kvržić je loptu uputio prema Čaviću, koji centrira nisko za Lukića, Kosorić nije dobro pokrio igrača i to je 2:0 za domaće.

Nakon drugog pogotka Banjalučana budi se Željezničar, u 31. minuti Plavi smanjuju zaostatak, centrirao je sjajno Galić, Krpić skače ispred Čelića i pogađa za 2:1. Vraća se Željezničar u igru! Malo je falilo da Borac poveća ponovo rezultat, David Čavić je pobjegao Jašareviću, ali nije dobro reagovao u situaciji jedan na jedan sa Muftićem koji sjajno brani.

Borac je sjajnu šansu imao i u 35. minuti, Dubačkić se nije dobro sporazumio sa Muftićem, izgubili su loptu koja dolazi do Blagaića koji potom nakon duela sa Kosorićem pada u šesnaestercu gostiju, tražio je jedanaesterac, ali je Njegomirović odmahnuo rukom. Pred kraj prvog dijela zamalo da gosti iz Sarajeva dođu do poravnanja, šutirao je sjajno Andrija Drljo, vrhovima prstiju je to odbranio Mijatović i stativa spašava domaću ekipu. Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 2:1.

Veliku šansu Borac propušta na otvaranju susreta, nevjerovatno šta su uradili Dubačkić i Lukić. Odigrao je Muftić loptu za svog štopera Dražena Dubačkića koji loše odigrava pas i daje loptu direktno Jovi Lukiću, koji u situaciji jedan na jedan maši sjajnu šansu i šutira preko gola.

Tim sa Grbavice poravnava u 68. minuti, neobičan gol postigao je drugi put danas Sulejman Krpić. Pokušao je Mijatović izbiti tu loptu, pogađa Sulejmana Krpića u petu i lopta pronalazi svoj put do mreže – 2:2. U nastavku utakmice Borac je vršio veliki pritisak, ali bez nekih izglednih šansi za pogodak. Vrijedi istaći u 88. minuti pokušao mladog Saudijca, Al Jabera, koji je stvorio sebi prostora za udarac, šutirao, ali je Mijatović sjajno odbranio.

Kada se činilo da će gosti doći do jednog boda Borac stiže do pogotka, centrirao je Blagaić, Muftiću nakon kontakta sa Čelićem ispada lopta, tražili su fudbaleri Željezničara prekršaj, lopta stiže do Ranka Jokića pogađa praznu mrežu za 3:2.