Torino zaustavio Milan, Napoli odmiče na čelu Serije A

Nogomet 30. okt 202222:51 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

Torino slavio trijumf u duelu sa Milanom – 2:1, pobjedi ove ekipe najviše su se obradovali pored domaćih i navijači Napolija i Atalante.

Činilo se da će Torino lako do pobjede protiv Milana. Posebno poslije prvog poluvremena, u kojem su stekli dva gola prednosti. A moglo je da bude sasvim drugačije, da je Leao iskoristio bar jednu od dvije velike prilike za Milan u prvih pet minuta meča.

Kad je već to promašio, goste je stigla kazna. U 35. minutu Djidji je pogodio na asistenciju Lazara, samo dva minuta kasnije domaće navijače razgalio je Mirančuk, koji je iskoristio dodavanje Vlašića.

I prilično je ubjedljivo izgledao Torino, iako u drugom poluvremenu nije imao namjere da pretjerano često ugrožava gol Milana. Na ruku im je išla i činjenica da gosti nisu bili opasni, ali se tok meča promenio u 67. minutu.

Tada je srpski reprezentativac Vanja Milinković-Savić bespotrebno istrčao van svog šesnaesterca, loša je bila komunikacija i sa ostatkom odbrane, sasvim dovoljno da Messias preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca pošalje loptu u tada već praznu mrežu.

Žestoko je protestovao tada hrvatski stručnjak Ivan Jurić, koji je najprije dobio žuti karton. Želio je i da se obračuna sa sudijom, kad je pogledao snimak gola Milana, zahtjevao je da on bude poništen zbog prekršaja u napadu, ali je potom i isključen.

Ipak, do kraja susreta Milan nije uspio da ozbiljnije zaprijeti, nisu gosti osvojili niti bod, pa ih je na tabeli preskočila Atalanta, dok im je Napoli već odmakao šest bodova.