Tottenham ponovo dominirao, ponovo vodio i ponovo izgubio

Nogomet 07. dec 202323:18 0 komentara
Action Images via Reuters/Peter Cziborra

Fudbaleri West Hama pobijedili su Tottenham u gostima sa 2:1 u meču 15. kola Premier lige.

Nakon tri uzastopna poraza, Pijetlovi su remizirali sa Manchester Cityjem i navijači su se nadali da je to najava boljih igara, pogotovo kada je u 11. minutu vodeći gol postigao Christian Romero. Korner je izveo Pedro Porro, Romero je sjajno šutirao glavom, a Fabianski nije imao šansu.

Mogao je Tottenham da duplira prednost do poluvremena, najbliži je bio Lo Celso, šanse su imali i Son i Bissouma, ali su se Čekićari održali glavom iznad površine.

U drugom poluvremenu potpuno drugačija slika, počev od 54. minuta – ni iz čega je West Ham došao do izjednačenja, iz odbitka je lopta došla do Jarreda Bowena, koji je zakucava u mrežu.

Nastavio je domaćin sa napadima, Richarlison je loše reagovao na drugoj stativi, nekoliko minuta kasnije vidjeli smo udarac Pedra Porroa, da bismo u 74. minutu vidjeli novi šok – greška Udogija, udarac Jamesa Ward-Prowsea završava na stativi, ali iz popravnog nije pogriješio.

REUTERS/Tony Obrien

Do kraja je najbliži izjednačenju Tottenham bio preko rezerviste Sarra, ali ostalo je 1:2 – treća pobjeda West Hama na posjlednje četiri utakmice.