Treća sreća Bordo tima: Minimalac Sarajeva u Modriči protiv Sloge

Nogomet 04. maj 202417:50 0 komentara
FK Sarajevo

Fudbaleri Sarajeva pobijedili su 1:0 Slogu u 30. kola šampionata Bosne i Hercegovine.

Prvih desetak minuta pripalo je Sarajevo na stadionu Dr. Milan Jelić u Modriči.

Mogao je Bordo tim do vodstva, kada je loptu nespretno ispucao golman Njemanaj Ščekić, ona je pogodila Renana Oliveiru i zamalo završila u mreži domaćih.

Novu šansu kreirala je ekipa Simona Rožmana na isteku deset minuta igre, kada šut Amara Beganović iskosa završila pored stative Šćekića.

Poslije samo dvadeset minuta igre, van terena je morao Tarik Kapetanoivć zbog povrede, kada ga je zamijenio Elvir Duraković.

Još jednu priliku imalo je Sarajevo u pola sata igre, kada uigrana kombinacija Matanovića i Anđušića nije rezultirala promjenom rezultata, poslije slobodnog udarca za goste.

FK Sarajevo

Prvi šut u ovkir gola Sloge, tim Sarajeva je imao u tek u 49. minuti.

Nekoliko minuta kasnije, gosti iz glavnog grada Bosne i Hercegovine imali su novu priliku. Matanović je ubacio iz kornera, najviši u skoku bio je Oliveira, ali Šćekić je sve dobro pratio i bio na pravom mjestu, te odbranio udarac Brazilca.

Trener Sarajeva dao je priliku Ajdinu Hasiću u nastavku, koji je ubrzo kreirao dvije prilike. Prvi udarac mu je odbranio Šćekić, a onda je dobro intervenisala i odbrana sastava Vlade Jagodića.

Trenutak odluke desio u 71. minutu. Beganović je probio po desnoj strani, pronašao Kyeremeha u petercu Sloge, a udarac fudbalera iz Gane od prečku je završio iza leđa Ščekića.

U sudijskoj nadoknadi meča izvršila je Sloga pritisak prema golu Sarajeva, ali promjene rezultata nije bilo.

Ovom pobjedom Sarajevo je zvanično omogućilo Veležu plasman u Evropu, a ni Bordo tim nije daleko od toga, jer imaju tri kola prije kraja sedam bodova na četvrtom mjestu u odnosu na petoplasirano Posušje.