Tri poništena gola, buran remi Brightona i Manchester Cityja

Nogomet 24. maj 202323:01 0 komentara
Action Images via Reuters/Paul Childs

U duelu dva izuzetno atraktivna tima, najprijatnijeg iznenađenja Brightona i novog/starom šampiona Manchester Cityja nije bilo pobjednika. Zaostala utakmica 32. kola Premier lige završena je rezultatom 1:1.

Gol je u 25. minutu na asistenciju Erlinga Haalanda postigao je Phil Foden.

Brighton je napadao i konačno stigao do gola u 38. minutu. Bio je to efektan pogodak mladog 19-godišnjeg Paragvajca Julija Encisa. Njegov već četvrti pogodak u debitanskoj sezoni Premier lige.

U drugom poluvremenu je i gostima poništen jedan gol i to najboljem strelcu lige Erilngu Haalandu. Burno su protestovali Pep Guardiola i njegovi pomoćnici, ali je nakon VAR provjere bilo očigledno da je Norvežanin povukao protivnika i onemogučio da ga spriječi pogodak.

Na kraju je ostalo neriješeno 1:1, a oba tima ispraćena su aplauzima sa tribina. Manchester City je kolo prije kraja prvi sa osam bodova više od drugoplasiranog Arsenala, dok je Birghton šesti sa četiri boda manje od Liverpoola.