Tuzla City upisala prve bodove u Premijer Ligi ove sezone

Nogomet 30. jul 202318:51 0 komentara
FK Tuzla City

Fudbaleri Tuzla Cityja bili su bolji od GOŠK-a na gostovanju rezultatom 1:3 i upisali su prve bodove u najvišem rangu bh. fudbala.

Na početku meča domaću su odmah poveli. Šero je uputio dobru loptu prema Mandiću, a ovaj priomio loptu u šesnaestercu, predriblao golmana i pogodio za vodstvo GOŠK-a.

Domaći su nastavili sa dobrom i ofanzivnom igrom, pokušavajući iskoristiti šok Tuzlaka, koji su u ovaj meč ušli indisponirani.

JOŠ SPORTA

Nakon 25 minuta Tuzla City je konačno ušao u meč i iz prve opasne situacije izjednačili. Za izjednačujući pogodak pobrinuo se Mašović koji je pogodio sa ivice šesnaesterca.

Taj pogodak kao da je dao krila gostima iz Tuzle, a fudbalerima GOŠK-a oduzeo samopouzdanje, pa su “Građani do kraja prvog poluvremena preuzeli inicijativu. Međutim njihovi napori nisu se isplatili i na odmor se otišlo pri rezultatu 1:1.

I u nastavku utakmice gosti su bili bolji, a to su potvrdili tako što su u samo šest minuta riješili pitanje pobjednika.

Nakon loše reakcije odbrane GOŠK-a u 53. minuti lopta je stigla do Hadžića koji nije propustio priliku da u potpunosti preokrene rezultat utakmice, a samo šest minuta kasnije Tuzla City, ponovo preko Hadžića, pogađa za 1:3. Asistent mu je bio Mehanović.

Posljednjih 20-tak minuta Tuzla je popustila pritisak i prepustila loptu i inicijativu domaćinu i čekali priliku iz kontranapada. Jednu takvu su dočekali u 82. minuti susreta, kada je strijelac posljednjeg pogotka na meču bio Mehanović, koji je bio možda i najbolji pojedinac meča.

Tuzla sada dijeli prvo mjesto na tabeli sa Veležom, dok GOŠK i Zvijezda 09 zauzimaju posljednje dvije pozicije na tabeli Premijer lige BiH.