Union Berlin preko Wolsburga do četvrtfinala DFB pokala, Juranović asistent

Nogomet 31. jan 202322:55 0 komentara
REUTERS/Annegret Hilse

Fudbaleri Union Berlin savladali su Wolfsburg 2:1 i plasirali se u četvrtfinale Kupa Njemačke.

Vukovi su protiv drugoplasirane ekipa Bundeslige došli do prednosti već u petoj minuti. Mrežu Frederika Ronnowa pogodio je Luca Waldschmidt na asistenciju Yannicka Gerhardta.

Odgovor berlinske ekipe stigao je za svega sedam minuta. Strijelac izjednačujućeg gola bio je Robin Knoche na asistenciju reprezentativca Hrvatske Josipa Juranovića. Bila to je druga asistencija u dvije utakmice koje odigrao za svoj novi klub Juranović. Asistirao je i protiv Werdera u ligi u prethodnom kolu, a kolo ranije protiv Herthe nije ulazio u igru.

Kevin Behrens donio je plasman među osam najboljih u kupu Unionu, 11 minuta pred kraj susreta. Asisten kod pobjedničkog gola, bio je jedan od najboljih igrača Berlina Sheraldo Becker.

Niko Giesselmann zaradio je drugi žuti karton u 87. minuti, ali Wolfsburg nije uspio iskoristiti brojčanu prednost u tri minute regularnog dijela i pet sudijske nadoknade.