Teže od očekivanog: Varane za pobjedu Uniteda na startu Premier lige

Nogomet 14. aug 202323:05 0 komentara
REUTERS/Dylan Martinez

U posljednjoj utakmici engleske Premier lige Manchester United je savladao Wolverhampton sa 1:0.

Prvu priliku na meču imao je United. Marcus Rashford je zaprijetio, izašao je jedan na jedan sa golmanom protivnika i šutirao, ali Jose Sa brani njegov udarac. Nakon toga mirniji period meča. Matheus Cunha u 27. minuti dodaje do Sarabije koji sa ruba 16-erca puca kraj desne stative. Nešto kasnije Cunha ponovo u prilici, ali bio je neprecizan.

U finišu prvog dijela prijete i domaći, i to dva puta. Prvo Antony opasno šutira, ali u posljednjem trenutku njegov udarac blokiraju defanzivci gostiju. Potom Varane nakon kornera skače i glavom šutira malo pored gola.

Odmah na početku Cunha pogađa stativu iz izgledne pozicije, a onda defanzivci Wolverhamptona opet blokiraju udarac Antonyja u presudnom momentu.  U 55. minuti velika prilika za goste. Cunha nakon solo prodora šutira, ali Onana spektakularno brani.

U 76. minuti United dolazi u prednost. Wan Bissaka je uputio centaršut, a u petercu je najviši bio Varane za 1:0. Do kraja su Wolvesi tražili poravnanje, Fabio Silva dva puta nije uspio savladati Onanu i United je proslavio veliku pobjedu na otvaranju prvenstva.