Velika pobjeda Bochuma za bijeg iz opasne zone

Nogomet 10. mar 202322:29 0 komentara
REUTERS/Leon Kuegeler

U prvom meču 24. kola Bundeslige Bochum ostvario veliku pobedu na gostovanju Kolnu – 2:0.

Bochum nije imao mnogo izbora na gostovanju Kolnu, ekipi koja takođe još uvek nije osigurala opstanak u Bundesligi. U takvim okolnostima, gosti su mnogo bolje počeli meč.

Hubers je skrivio jedanaesterac, a u devetoj minuti siguran realizator najstrožije kazne bio je Stoger. Mogao je pet minuta kasnije prednost da duplira nekadašnji prvotimac Partizana Takuma Asano, ali je bio zamalo neprecizan.

Uzvratio je Koln preko Chabota u 18. minuti, ali je njegov udarac maestralno odbranio Reimann. Bila je to i najbolja prilika Jarčeva za izjednačenje.

U 76. minuti poslije gužve u šesnaestercu domaćina, Asano je odlično dodao loptu do Mašovića, koji se sjajno snašao, preciznim udarcem pod prečku savladao je Schwabea.