Xavi: Ispali smo zbog suca koji ne razumije igru, katastrofa

Nogomet 17. apr 202410:33 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

PSG je u prvom susretu kod kuće protiv Barcelone izgubio sa 2:3, no u uzvratu u Španjolskoj je porazio Barcu sa 4:1 te ukupnim rezultatom 6:4 izborio polufinale Lige prvaka.

Golove za pobjedu pariškog sastava zabili su Ousmane Dembele (39), Vitinha (54) i Kylian Mbappe (89, 61-11m), dok je za Barcu strijelac bio Raphina (12).

Domaćin je od 29. minute igrao bez isključenog Ronalda Arauja, a u 56. minuti na tribine je morao i trener Xavi Hernandez.

“Barca će pokušati opet. Odigrali smo jako dobru sezonu Lige prvaka i iduće godine ćemo pokušati ponovno. S 10 igrača je jako teško igrati s PSG-om. Šteta što nam je čitav posao ove sezone završio ovako samo zbog jedne odluke. Volio bih da sam mogao protiv Luisa Enriquea igrati 11 na 11″, rekao je nakon utakmice Xavi i dodao:

“Dok smo bili ravnopravni, bila je to sasvim druga utakmica. Bili smo odlično organizirani u igri 11 na 11. Rekao sam sucu da je donio jako lošu odluku kad je isključio Arauja. Rekao sam mu da ne razumije igru. Bila je to katastrofa. Ne volim pričati o sucima, ali ta nas je odluka dotukla.”